Кришталева печера в Кривче

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Природа не втомлюється дивувати нас своїми витворами, місцями, в яких відчуваєш себе немов у казці. Одним з таких місць є Кришталева печера в українському селі Кривче. Всередині неї як в замку Снігової королеви - неймовірно красиво і досить холодно.

Що це за печера і де її шукати?

Батьківщиною цієї чудової печери є село Кривче Тернопільської області на Україні. Вхід до Кришталевої печери знаходиться в схилі гори на околиці села. Дістатися в Кривче не важко - можна своїм транспортом, або маршрутним автобусом з Тернополя або Борщова. Це гіпсова печера, утворена карстовим способом, найбільш популярна і відвідувана туристами в даному регіоні. До того ж, найбільша печера в Європі такого типу - протяжність частини, яку вдалося дослідити, близько 24 км, а яка її повна довжина, поки невідомо. З недавнього часу в Кришталевій печері стали проводитися екскурсії, але обов'язково з екскурсоводом. Екскурсійна зона займає всього 2,5 км, тут є освітлення, і ходи найбільш пристосовані для відвідувань.

Теорія утворення Кришталевої печери

Більше 20 млн. років тому на цьому місці було неглибоке море з високим вмістом сульфату кальцію, який осідав на дно, утворюючи відкладення гіпсу. Після обміління моря залишилася велика кількість річок і озер, в цей же час почалося підняття плит (утворилися Карпати), гіпсові нашарування дали тріщини, в які хлинули води колишнього моря. Поступово вимиваючи породу, вони утворили складну систему розгалужених ходів, яка нам відома як Кришталева печера.

Чудеса Кришталевої печери

Чим же так примітна печера в Кривче? Коли входиш в неї - наче потрапляєш в казку, всі стіни печери покриті кристалами гіпсу, подекуди різнокольоровими, а місцями молочно-білими або прозорими, блискучими і мерехтливими в світлі не дуже яскравого освітлення. Тому печера має таку назву. Деякі кристали утворили цілі скульптури. Тут можна побачити дивовижні квіти або тварин: слона, буйвола, орла, навіть дракона. Загалом, кому що підкаже його фантазія.

Після вузького коридору довжиною в 500 м, печера розбивається на тематичні зали, кожен з них отримав свою назву в залежності від «дизайну»: Казковий зал, Святковий зал, Зоологічний зал.

Є в Кришталевої печери і свої талісмани:

  • Дельфін, мордочку якого прийнято гладити «на удачу»;
  • Камінь з бантиком, виконуючий бажання;
  • Камінь-анальгін, що лікує головну біль.

Майбутня здравниця?

Унікальність Кришталевої печери ще й в тому, що протягом тисячоліть її мікроклімат не змінюється. Тут постійна температура +11 С, вологість повітря 93-100%, повітря сильно іонізоване завдяки стронцію, який входить до складу кристалів, тому в печері легко дихати. Ці фактори роблять мікроклімат Кришталевої печери цілющим, що дозволяє боротися з таким хворобам як гіпертонія, бронхіальна астма, хронічний бронхіт. Можливо, в майбутньому, частину Кришталевої печери переобладнують в маленьку оздоровницю, як в соляних шахтах.

Кришталева печера в Кривче - це диво природи, на яке варто звернути увагу навіть бувалим туристам, яких складно чимось здивувати. Це казковий світ, повний загадок і чарівності. А всім час від часу хочеться відчути себе знову дітьми.

 

Долучайтеся до нас в соцмережах, діліться інформацією з друзями та отримуйте найкращі пропозиції

    

Контакти

м. Львів, вул. Курбаса, 9\1
тел\факс: (032) 297-55-44
тел: (032) 297-50-44, 245-22-77
(067) 939-86-77 – Ратушна Анна
(067) 995-71-28 – Бойко Володимир
e-mail: kalyna.tur@gmail.com

Години роботи

Пн-Пт: 10:00-19:00
Сб: 11:00-15:00
Нд: вихідний

Графік роботи може змінюватися. Уточнюйте інформацію телефоном.