Туристу на замітку, відповідальність за ДТП в Україні

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Багато досвідчених мандрівників, приїжджаючи в нові країни, вважають за краще подорожувати і вивчати їх самостійно. З цією метою вони беруть на прокат автомобілі і влаштовують турне по країні, бажаючи за менший строк побачити побільше, побувати в місцях, куди не водять екскурсоводи, познайомиться з реаліями життя місцевого населення.

Подорож на орендованому автомобілі має безліч плюсів, проте, щоб не знадобився адвокат по ДТП, водієві потрібно бути максимально уважним за кермом і не відволікатися від дороги.
У кожній країні свої правила дорожнього руху – десь лівосторонній, десь правосторонній, де обмеження швидкості 60 км/год, а десь 80 або 40, але в загальних рисах правила схожі.
Незважаючи на загальну схожість правил дорожнього руху в усьому світі, відповідальність за ДТП досить суттєво різниться навіть на пострадянському просторі. У зв'язку з цим ми вирішили трохи ознайомити наших шановних туристів про відповідальність за дорожньо-транспортні пригоди в Україні.
Отже, ДТП в Україні, залежно від наслідків, ділиться на два види – адміністративне і кримінальне.
До першого виду відносяться ДТП, в яких не постраждали люди, а шкода заподіяна лише транспортним засобам, вантажу, дорожнім спорудам або іншому майну. За вчинення такого правопорушення передбачена відповідальність за статтею 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
У разі скоєння ДТП, співробітниками поліції складається адміністративний протокол, який передається на розгляд до суду.
За результатом розгляду адміністративної справи винуватець може бути притягнутий до відповідальності і на нього може бути накладено стягнення у вигляді від 10 Євро штрафу або позбавлення права управляти транспортним засобом від 6 місяців до 1 року.
У випадку з адміністративним ДТП слід звернути увагу туристів на той факт, що згідно цієї ж статті 124 винуватець ДТП звільняється від відповідальності, у разі якщо учасники події вирішать скористатися правом складання сповіщення страхової компанії (так званий «європротокол»).
У разі якщо в результаті ДТП постраждали люди, тоді ця подія може бути кваліфіковано як кримінальне діяння, передбачене статтею 286 Кримінального кодексу України і у зв'язку з цим туристу буде просто необхідний адвокат у справах ДТП.
Кримінальне ДТП, в свою чергу, залежно від наслідків, ділиться на три види і починається, у разі якщо людині заподіяно тілесне ушкодження середньої тяжкості.
Класифікація кримінального ДТП проводиться наступним чином:

  • середньої тяжкості тілесне ушкодження класифікується за ч. 1 ст. 286 КК України передбачає покарання у вигляді штрафу на суму до 300 Євро, виправні роботи, арешт або обмеження волі на строк не більше 3 років;
  • тяжкі тілесні ушкодження або смерть людини класифікуються по частині 2, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років з можливим позбавленням прав на 3 роки;
  • смерть двох і більше людей класифікуються за частиною 3, яка передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з обов'язковим позбавленням прав на 3 роки.

Ось в принципі і все що ми хотіли донести до наших дорогих туристів і побажати їм насолоджуватися красою української землі і привітністю народу, а не знайомиться з нашою правоохоронною та судовою системою.

Долучайтеся до нас в соцмережах, діліться інформацією з друзями та отримуйте найкращі пропозиції

    

Контакти

м. Львів, вул. Курбаса, 9\1
тел\факс: (032) 297-55-44
тел: (032) 297-50-44, 245-22-77
(067) 939-86-77 – Ратушна Анна
(067) 995-71-28 – Бойко Володимир
e-mail: kalyna.tur@gmail.com

Години роботи

Пн-Пт: 10:00-19:00
Сб: 11:00-15:00
Нд: вихідний

Графік роботи може змінюватися. Уточнюйте інформацію телефоном.