Іжевськ - місто не для лінивих

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Писати про Іжевську суцільне задоволення. З якого боку не глянь, він чимось відрізняється від інших подібних міст Росії. І історія у нього багата, і пам'ятки нетривіальні, і люди нестандартні! Однак, про все по-порядку.

Слідуючи словами відомого російського історика-краєзнавця з Удмуртії Євгена Федоровича Шумилова, датою заснування Іжевська потрібно вважати конкретний день 10 квітня 1760. Того дня був започаткований металообробний завод на річці Іж. У створеному при цьому робочому селищі на той момент значилося всього 200 чоловік! У 2015 Іжевськ відзначить 255 років з дня свого заснування, і вітати його буде вже більше 600 тисяч городян. На жаль, завод-засновник до сучасних часів не дожив. У 1774 році Омелян Пугачов, сараною пронісся на крилах свого повстання по селах Росії, не пощадив і Іжевськ. Завод був розграбований і знищений. Лише через 30 з гаком років імператором Олександром I був даний хід новому, на цей раз збройовому заводу. Проект не тільки благополучно вижив у млині історії, але й привів своєю діяльністю до того, що зараз Іжевськ носить звання Збройової столиці Росії. Заводи і промислове виробництво - візитна картка міста. Саме завдяки наявності великих заводських підприємств Іжевськ і став в 30-ті роки XX сторіччя бурхливо розвиватися у всіх напрямках. І саме на Іжевському заводі в 1929 році був зібраний перший російський мотоцикл. А організований в роки другої світової війни Іжевський механічний завод поставив на фронт понад 12 млн. стрілецької зброї. Не дивно, що сучасний Іжевськ це найбільший на Уралі та Поволжі центр промисловості. Місто здатний запропонувати будь-який асортимент машинобудування і металургії - від автомата Калашникова до сталевих профілів і легкових автомобілів. Цілком природно, що відрядження в місто Іжевськ для багатьох ділових людей справа звичайна. Благо, що в готелях Іжевська ціни дозволяють поєднувати корисне з приємним і не нудьгувати по завершенні трудового дня.

Що на духовному фронті?

Пам'ятки і туристичне життя Іжевська не поступається виробництву. Кількість історико-культурних об'єктів тут перевищує показник в 300 одиниць. І вам не доведеться бігати і шукати ці об'єкти, бо на особливо цінних меморіалах встановлено спеціальний QR-код. Досить буде навести на нього фотокамеру мобільного телефону, і фокус розпізнає ці об'єкти сам. Із сучасних красот обов'язково потрібно відвідати ввечері співаючий фонтан на Центральній площі, і романтичну набережну Іжевського ставка, які змусять вас відчути себе де-небудь в Європі. Денні задоволення можна розбавити фотографіями біля завзятих пам'ятників крокодилу, символу міста хлопчикові Іжик або пельмені на гігантській вилці. Так-так, є і такий. Окрему увагу варто приділити великим пам'яткам - чудовий Свято-Михайлівський собор, музей Калашникова і Іжевський зоопарк - кращий в Поволжі і один з кращих в країні. Особлива приємність туристичної боку Іжевська ще й у тому, що майже всі його принади не розкидані по районах, а знаходяться в пешочной доступності - потрібно всього лише подивитися на недорогі готелі Іжевська, яких тут предостатньо, вибрати собі відповідну і заселитися в центрі. Забронювати номер можна по інтернету або по телефону. Приємної вам подорожі!

Долучайтеся до нас в соцмережах, діліться інформацією з друзями та отримуйте найкращі пропозиції

    

Контакти

м. Львів, вул. Курбаса, 9\1
тел\факс: (032) 297-55-44
тел: (032) 297-50-44, 245-22-77
(067) 939-86-77 – Ратушна Анна
(067) 995-71-28 – Бойко Володимир
e-mail: kalyna.tur@gmail.com

Години роботи

Пн-Пт: 10:00-19:00
Сб: 11:00-15:00
Нд: вихідний

Графік роботи може змінюватися. Уточнюйте інформацію телефоном.