Собор Святого Юра у Львові

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Церкви та храми – це безперечно пам'ятки Львова. Одним з найвідоміших є Собор Святого Юра у Львові, який височить на Юрієвій горі, висота якої триста двадцять один метр над рівнем моря. Греко-католицький собор – це стародавня перлина львівської архітектури.

На пагорбах Юрієвої гори розкидається зелений парк з розкішними кронами дерев, крізь які видніється храм. Куди піти у Львові – вибирати кожному, адже у місті існують різні храми. Церкви та костели різних релігій і конфесій. Але, незважаючи на цю різноманітність, цей відомий собор незмінно залишається серцем української греко-католицької церкви. Багато цікавої інформації про собор вам розкажуть наші екскурсоводи.
Собор відвідує багато туристів, адже від нього неможливо відірвати погляд, а вхідні ворота, над якими розташована скульптура єднання православної та католицької церков, привертають особливу увагу. За цими масивними воротами спостерігається гарна споруда з дзвіницею. У дворі погляд туристів зачаровують скульптури святих, які ведуть до храму. Всередині храму серед високих склепінь і різноманітних ікон є одна особлива – ікона Теребовлянської Богоматері, яка двічі за всю історія плакала і має незвичайну силу. Відчути особливе відчуття святині можна в крипті – місце, де знаходяться саркофаги з нетлінними святими мощами.
Один раз в рік саркофаги відкривають, щоб переконатися у нетлінності мощей. Крім цього дива в храмі зберігають копію Туринської Плащаниці, в яку було загорнуто тіло Ісуса Христа після розп'яття.
Архикафедральный собор – священне місце, де відбувається духовне єднання православ'я і католицизму, поєднує в собі історію і сучасність. Він є центром уніатської церкви на території України. Духовним життям просякнута кожна деталь храму, кожен його елемент, а ще більше зачаровує історія собору і його містична сила. Не залишить байдужими відвідувачів крипта скульптурні композиції і панорама Львова, на яку відкривається чудовий вид з східної тераси. Храм – це місце духовного очищення і культурного процвітання, місце, де відкривається нове бачення сутності буття, розкривається суть єдності і шлях до духовної цілісності, наближення до святині.

Долучайтеся до нас в соцмережах, діліться інформацією з друзями та отримуйте найкращі пропозиції

    

Контакти

м. Львів, вул. Курбаса, 9\1
тел\факс: (032) 297-55-44
тел: (032) 297-50-44, 245-22-77
(067) 939-86-77 – Ратушна Анна
(067) 995-71-28 – Бойко Володимир
e-mail: kalyna.tur@gmail.com

Години роботи

Пн-Пт: 10:00-19:00
Сб: 11:00-15:00
Нд: вихідний

Графік роботи може змінюватися. Уточнюйте інформацію телефоном.