Що подивитися в Трускавці. Санаторій Карпати

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Трускавець – це не тільки комплекс санаторіїв і баз відпочинку, куди тисячі людей щороку приїжджають поправити здоров’я. Перш за все це самобутній культурний центр Західної України і кожен знайде для себе тут багато цікавого і пізнавального.

І неважливо де зупинитися - чи це Свитязь, чи відпочинок в санаторії Віктор, ви обов’язково знайдете час, щоб познайомитися з Трускавцем ближче.
Пропонуємо звернути увагу на оформлення території санаторного комплексу «Карпати». Серед насаджень туй, ялин, плодових і декоративних дерев причаїлися скульптурні композиції, що відображають міфічних жителів Карпат і божеств верхівки пантеону.
Перша скульптура, розташована на початку паркових алей, зображує Перуна, давньоруського бога, що покровительствував князівському війську і самому правителю. Він в одній руці стискає змію, а іншою прикриває щитом голову. Деякі історики вважають, що в давній руській вірі Перуну відводилося чільне місце. Після вже приписали в літописі інших богів, які прийшли на вірування пізніше.
Наступний дует – Мавка і Чугайстер. У легендах ці двоє є непримиренними ворогами, але автор силуетів подружив любов'ю найлютіших ворогів. Їх сплетені пристрастю тіла вінчають арку, проектуючи прохід через ворота смирення, всепрощення, доброту і любов.
Третій скульптурний ансамбль – Сонячний годинник, центром якого є стела з богом Дивом. Цей твір, за задумом творця, повинен змусити людей задуматися. Годинник символізує швидкоплинність і неповернення часу, Див тримає свою голову в руці – нерозумність знищення природи, її надр і запасів.
Найбільша група скульптур носить назву – Вертеп. Це переодягнений гурт людей, що сповіщає жителям села звістку про народження немовляти Ісуса. Малий і старий у свято вбираються біблійними персонажами і переходять з будинку в будинок з благодатною звісткою.
Сам скульптор присвятив дану сукупність фігур страшній події: розстрілу сталінськими вояками сільського вертепу, який здійснював обхід в 1948 році села Мальчиці Львівської області.
Матеріал скульптур у всіх варіантах – бронза. Але Роман Петрук також творив і з кераміки, розмальовував дерев'яні фігури, використовував у роботі мідь. Його твори можна побачити на цвинтарних надгробках, будинках культури, львівських кафе.
Завдяки майстерності та фантазії Р. Петрука кожен відвідувач санаторію «Карпати» зацікавиться історією України, її міфологією, знайомиться з прийнятими в західній її частині традиціями.
Санаторій розміщений в мальовничому куточку Трускавця, подалі від шумного центру. Хоча проживання в центральній частині курорту (санаторій Віктор, Свитязь, Берізка) має свої переваги. Тут розміщені бювети мінеральних вод, а на вернісажах завжди можна вибрати щось на згадку про час, проведений тут.

Долучайтеся до нас в соцмережах, діліться інформацією з друзями та отримуйте найкращі пропозиції

    

Контакти

м. Львів, вул. Курбаса, 9\1
тел\факс: (032) 297-55-44
тел: (032) 297-50-44, 245-22-77
(067) 939-86-77 – Ратушна Анна
(067) 995-71-28 – Бойко Володимир
e-mail: kalyna.tur@gmail.com

Години роботи

Пн-Пт: 10:00-19:00
Сб: 11:00-15:00
Нд: вихідний

Графік роботи може змінюватися. Уточнюйте інформацію телефоном.